Klienci na rynku nieruchomości często starają się na własną rękę szukać korzystnych dla nich ofert. W przypadku jasno sprecyzowanych oczekiwań i wielu ofert na rynku, takie rozwiązanie może okazać się korzystne. W większości przypadków w obecnych czasach specjaliści z branży nieruchomości zdecydowanie polecają korzystanie z usług pośrednika. Dlaczego?
Agencja nieruchomości – nie taka prowizja straszna!
Grono szukających nieruchomości jako argument przeciw korzystaniu z usług pośrednika, szczególnie w mniejszych miastach, takich jak Inowrocław, podają konieczność uiszczenia prowizji za usługi pośrednika. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Otóż wystarczy zorientować się, jak kształtują się ceny nieruchomości i prowizje pośrednika nieruchomości w Inowrocławiu by wiedzieć, że argument ten nie ma odniesienia w rzeczywistości. Owszem, każdy pośrednik pobierze opłatę za swoje usługi – przecież to jego praca. W związku z tym, że sprzedażą nieruchomości zajmuje się zawodowo, klient korzystając z jego usług otrzyma szereg profitów, w tym finansowych, których wartość najczęściej przewyższa kwoty prowizji. Jak to się dzieje? Otóż biura nieruchomości w Inowrocławiu lepiej negocjują cenę niż klienci indywidualni. Biorąc pod uwagę realia galopujących cen nieruchomości, z pewnością cena kupna przez pośrednika będzie niższa od negocjowanej indywidualnie. Dodatkowo pośrednicy nieruchomości z Inowrocławia zazwyczaj dbają o ekspertyzę budynku -pozwoli to uniknąć przysłowiowego kupna „kota w worku”, a to kolejne korzyści finansowe – jasny plan wydatków w przyszłości, bez zbędnych niespodzianek. Podsumowując, nawet uiszczając prowizję dla pośrednika nieruchomości w Inowrocławiu, zyski finansowe przy transakcji kupna nieruchomości za jego pośrednictwem w większości przypadków są wyższe, niż opłata za usługę.
Biuro nieruchomości – czym kierować się przy wyborze?
Wybierając biuro nieruchomości w Inowrocławiu warto zasięgnąć opinii w Internecie i sprawdzić ofertę danej agencji. Jeśli obsługuje szereg transakcji można mieć pewność, że ma się do czynienia ze specjalistami, dla których temat sprzedaży nieruchomości nie jest nowością. Warto też zwrócić uwagę na usługi dodatkowe – czy dany pośrednik pomaga przy wycenie nieruchomości oraz jej ekspertyzie? Czy zapewnia zaplecze prawne przy dokonywaniu transakcji? Jeśli planuje się kupno z formą finansowania, jaką jest kredyt, czy współpracuje z brokerem lub samemu prowadzi oferty kredytowe? Tego typu usługi znacznie ułatwiają stresującą dla wielu sytuację, jaką jest zakup nieruchomości. Oczywiście, istotną kwestią jest wysokość prowizji, warto porównać ją z opłatą pobieraną przez inne biura.